Powieściowa biografia polskiego okresu życia Karola Wojtyły – od narodzin w Wadowicach po wybór na Stolicę Piotrową. Wydane wcześniej w oddzielnych tomach pozycje „Lolek. Młode lata Papieża” oraz „Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża” zostały zebrane w jednym tomie, do którego dołączono część ostatnią „Habemus Papam”.

 

Czytaj więcej: Lolek, Wujek Karol, biskup Wojtyła. Polskie lata Papieża + Habemus Papam (pakiet)

Papież z Polski. Nasz święty

Powieściowa biografia pontyfikatu Jana Pawła II w jednym tomie zbiera dwie poprzednie książki: „Jan Paweł II. Będę szedł naprzód” i „Jan Paweł II. Nasz święty”. Rozpoczyna się w chwili wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, potem śledzimy jego losy aż do śmierci w 2005 roku - od pełnego energii pielgrzyma,…

Czytaj więcej: Papież z Polski. Nasz święty

Jan Paweł II: Nasz święty

– Czy mógłbym prosić o przejście kilku kroków?

Jan Paweł II posłusznie wstał i przespacerował się po pokoju. Lekarz obserwował go uważnie. Wydawało mu się, czy rzeczywiście tak było?

– Ojcze Święty, przepraszam, ale proszę to zrobić jeszcze raz.

– Może pójdziemy na dach? Wolę spacery na świeżym powietrzu –…

Czytaj więcej: Jan Paweł II: Nasz święty

Jan Paweł II:

Jan Paweł II spojrzał na ekran telewizora. Pokazywali akurat program o nim. Machnął ręką w geście dezaprobaty.

- Co to za papież? – powiedział jakby kpiąc. -  Kto to widział wybrać takiego papieża? Za młody!

- Ojciec Święty ma już pewnie gotowe przemówienie na inaugurację?

- Napisane i przetłumaczone na…

Czytaj więcej: Jan Paweł II: "Będę szedł naprzód". Powieść biograficzna

Habemus Papam

Na Jasną Górę w bieżącym wieku dążyło już trzech przyszłych papieży – powiedział prymas Polski, kardynał Stefan Wyszyński, 2 maja 1966 roku, w przeddzień uroczystości tysiąclecia Chrztu Polski. Prymas miał na myśli arcybiskupa Achillesa Ratti – Piusa XI, arcybiskupa Giovanniego Roncalli – Jana XXIII i księdza Giovanniego Battistę Montiniego –…

Czytaj więcej: Habemus Papam

Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża. Wydanie II

Ukazało się nowe wydanie kolejnego tomu beletryzowanej biografii Karola Wojtyły. Książka stanowi kompozycyjną całość z tomem pierwszym (Lolek. Młode lata Papieża) i będącym w przygotowaniu tomem trzecim opisującym lata biskupiej pracy przyszłego Papieża. Publikacja drugiego wydania zbiega się z sześćdziesiątą rocznicą powrotu księdza Wojtyły do Polski ze studiów w Rzymie. 27 lipca 1948 roku przyszedł on pieszo do swojej pierwszej parafii w Niegowici.

Oto fragment „Wujka Karola” opisujący to wydarzenie:

Hałaśliwy warkot diesla urwał się raptownie i w autobusie na chwilę zapanowała cisza. Przyjął ją z ulgą. Był tak ogłuszony hałasem motoru, że dopiero po chwili zaczął słyszeć inne dźwięki, charakterystyczne dla małej podkrakowskiej miejscowości.…

Czytaj więcej: Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża. Wydanie II

Ukazało się nowe wydanie pierwszego tomu beletryzowanej biografii Jana Pawła II: Lolek. Młode lata Papieża. Opracowanie graficzne książki zostało powierzone Maciejowi Sadowskiemu, który zaprojektował nową okładkę oraz nowy układ fotografii.  „Lolek” ukazuje się jako pierwsza część kilkutomowego cyklu „Jan Paweł II. Biografia”.  Obecnie przygotowywane jest nowe wydanie II tomu „Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża”.  

Czytaj więcej: Lolek. Młode lata Papieża. Wydanie II

Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża

 - Stać! Ręce do góry! – bieszczadzką ciszę przeszył głośny krzyk. Zerwali się na równe nogi i w tej chwili zobaczyli, że są otoczeni przez oddział żołnierzy celujących do nich z karabinów.

- Nie ruszać się! – polecił jeden z żołnierzy, najpewniej dowódca. Z pistoletem w dłoni zbliżył się do…

Czytaj więcej: Wujek Karol. Kapłańskie lata Papieża

Lolek. Młode lata Papieża

Ta noc miała się okazać wyjątkowo długa. Emilia nie mogła zasnąć. Lolek słyszał jak parę razy ojciec z Mundkiem przenosili ją z łóżka na fotel. Wytłumaczyli mu, że tak łatwiej jej oddychać. W końcu zasnął.

Nazajutrz jak zwykle pobiegł do szkoły. Lekcja mijała za lekcją. Nie mógł się skupić. Wciąż…

Czytaj więcej: Lolek. Młode lata Papieża