SANTO SUBITO - ŚWIĘTY NATYCHMIAST

Cuda Jana Pawła II

Miracles of John Paul II

8 kwietnia 2005 roku, podczas pogrzebu Jana Pawła II na Placu Świętego Piotra pojawiły się transparenty „Santo subito” („Święty natychmiast”). To powszechne pragnienie wiernych spełniło się częściowo sześć lat później, 1 maja 2011 roku, gdy Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił Papieża z Polski błogosławionym. Jednym z istotnych czynników tej decyzji była niezwykle rozpowszechniona i wciąż trwająca wiara w świętość Karola Wojtyły. Pewnym jej świadectwem jest książka Cuda Jana Pawła II.

Cuda Jana Pawła II

 

BELETRYSTYKA

Wujek Karol

 

Karol Wojtyła, po studiach w Rzymie wraca do Polski, gdzie nasila się stalinowski terror.  Tu podejmuje pracę duszpasterską, której doświadczenia zaowocują w czasie jego niezwykłego pontyfikatu. Wujek Karol to powieściowy zapis życia przyszłego Papieża od roku 1946 do roku 1958, kiedy został biskupem. Książka jest kontynuacją cyklu zapoczątkowanego przez powieść Lolek. Młode lata Papieża.

Czytaj więcej...

 

KSIĄŻKA Z PŁYTĄ

Nasz Papież Życie Jana Pawła II to świadectwo (życie) i słowo (nauczanie). Książka Nasz Papież opisuje historię Karola Wojtyły w krótkich scenkach zaś płyta składa się z kilkudziesięciu świadectw, którym towarzyszą wypowiedzi Jana Pawła II jego własnym głosem. Nasz Papież
     Czytaj więcej...             Słuchaj…

Jestem z Wami Życie i nauczanie Jana Pawła II w formie „wywiadu” z Janem Pawłem II. Trzy publikacje przedstawiają historię Papieża, jego wypowiedzi o cierpieniu, pokoju i pojednaniu oraz przesłanie do młodzieży. Słuchowiska i reportaże z wypowiedziami Papieża pozwalają uczestniczyć w wydarzeniach z jego udziałem. Młodym być
      Czytaj więcej...       Słuchaj nagrania...

 

REPORTAŻ

Papież nadziei. I pielgrzymka do PolskiTę pielgrzymkę nazwano dziewięcioma dniami, które zmieniły nie tylko Polskę ale i Europę. W czerwcu 1979 roku Jan Paweł II po raz pierwszy przybył  do ojczyzny i uruchomił duchową rewolucję. Reporterski zapis pielgrzymki zawiera nieznane szerzej świadectwa, tło polityczne i historyczne pielgrzymki oraz najważniejsze słowa Papieża.

Czytaj więcej...