– I co my zrobimy? – Luciana spoglądała bezradnie to na Sarę, to na męża. – Jak mam się nią zajmować, jeśli będę miała na głowie tyle dzieci?

– Daj spokój, dasz sobie radę – pocieszał ją mąż.

Luciana była katechetką parafii Lariano, położonej nieopodal Rzymu. W najbliższą środę miała jechać z dziećmi pierwszokomunijnymi na audiencję generalną Jana Pawła II. W ostatniej chwili okazało się, że nie ma z kim zostawić córeczki, półtorarocznej Sary.

 – Wiesz co, byłoby wspaniale, gdyby zrobić jej zdjęcie z papieżem – powiedział ojciec. – Poproszę proboszcza, żeby mu ją podał.

– Chyba żartujesz!

– Zobaczysz, musi się udać.

Wziął proboszcza na rozmowę, księdzu pomysł przypadł do gustu, postanowili, że trzeba ustawić się od strony Spiżowej Bramy. Jan Paweł II kochał dzieci i już nie raz brał je na ręce jeżdżąc po Placu Świętego Piotra.

Czytaj: Pamiętnik papieskiego Anioła (fragment książki)

 „Pamiętnik papieskiego Anioła” to napisana specjalnie dla dzieci historia życia Karola Wojtyły – Jana Pawła II. Historia ta opowiedziana jest z perspektywy Anioła Stróża, który towarzyszy papieżowi z Polski, komentuje kluczowe wydarzenia z jego życia i wskazuje go jako przykład do naśladowania. Teksty książki zostały wykorzystane do materiałów na roraty przygotowanych przez Małego Gościa Niedzielnego na Adwent 2011.  Do każdego egzemplarza jest dołączona płyta z zapisem tekstu w wykonaniu Krzysztofa Ziemca (w mp3).